Kawa mrożona Thermomix z lodami

Kawa mrożona Thermomix z lodami

Pyszna kawa mrożona jest doskonałą opcją na ochłodzenie się w upalne dni. Szybki przepis na deser, jakim jest waniliowa kawa mrożona w Thermomix zasmakuje każdemu, a przy okazji doda energii i delikatnie pobudzi, dzięki zawartości kofeiny.

Kawa mrożona- przepis

Kawa mrożona Thermomix z lodami może być doskonałą opcją na dobre rozpoczęcie dnia. Ile czasu zajmuje zrobienie tego deseru? Zaledwie kilka minut, a samo wykonanie jest niezwykle proste.

Na kawę mrożoną przygotuj:

  • 30 gram ulubionej kawy rozpuszczalnej,
  • 30 gram cukru lub innego słodzika,
  • 250 gram mleka,
  • 250 gram kostek lodu,
  • 200 gram lodów o ulubionym smaku

Wykonanie kawy mrożonej w Theromimix

Aby sprawić, że kawa mrożona z lodami Thermomix będzie miała odpowiednią konsystencję, należy w pierwszej kolejności, sproszkować cukier oraz kawę, w naczyniu urządzenia kuchennego – obroty 10, przez 10 sekund. Następnie dodać kostki lodu i podobnie pokruszyć, w tym samym trybie, przez 20 sekund. Kolejno trzeba dodać lody oraz mleko i wymieszać obroty 6 przez 15 sekund. Doskonałą alternatywą dla mleka zwierzęcego, może być kawa mrożona Thermomix z mlekiem kokosowym – taki deser z pewnością zaspokoi potrzeby osób z nietolerancją pokarmową, lub też będących na dietach wykluczających między innymi laktozę.

Kawa mrożona Thermomix

Waniliowa kawa mrożona Thermomix

Waniliowa kawa mrożona Thermomix może być odpowiednią opcją dla każdego, kto uwielbia smakowe trunki. Jak zrobić taki napój w zaciszu domowym? Przygotowanie mrożonej kawy z pomocą urządzenia kuchennego jest łatwe i daje świetne rezultaty. Śmiało można zamienić poranną kawę espresso na kawę mrożoną.

Do świeżo zaparzonej kawy dodaj kostki lodu, mleko, kardamon, cynamon i cukier. Nie zapominaj o aromacie waniliowym – to on nada smaku deserowi. W Thermomixie nie tylko pokruszysz dokładnie wszystkie składniki, ale również odpowiednio je ze sobą połączysz uzyskując doskonałą konsystencję. Możesz również dodać inne przyprawy lub dodatki – na przykład czekoladę, masło orzechowe – możliwości jest mnóstwo!

1 Comment

  1. Znakomita kawa na śniadanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.